Jako gesto vděčnosti za důvěru a podporu na jeho hudební cestě: Děkovný koncert Tomáše Kača

Koncert pod názvem Silnější než včera českého pianisty Tomáše Kača se uskutečnil 25. září 2023 v jízdárně Pražského hradu. Jako speciální host vystoupil houslista Jiří Vodička.
 

 

Tomáš Kačo přišel na světová hudební pódia z novojičínského bytu početné romské rodiny. Dnes žije v Los Angeles. Tomáš se rozhodl uspořádat v Praze děkovný koncert, jehož cílem je poděkovat všem, kteří mu dali důvěru a podporu na dlouhé cestě za vzděláním a zároveň podpořit vytrvalost dětí, jejichž životní podmínky a dostupnost vzdělání nejsou jednoduché. Záštitu nad večerem převzal prezident republiky Petr Pavel s chotí Evou Pavlovou. Tomáš Kačo přizval k části svého vystoupení také houslového virtuosa Jiřího Vodičku, koncertního mistra České filharmonie.
 
„Jsem velmi rád, že se tento večer může uskutečnit. Všechny mé úspěchy jsou také úspěchy lidí, kteří mi věřili a na mé cestě se nějakým způsobem podíleli. Tento večer bych jim chtěl věnovat," říká o přípravách večera Tomáš Kačo. „Také si přeji, aby mezi námi takových lidí přibývalo a abych se mohl stát jedním z těchto ‚andělů‘," dodává o svých dalších cílech.
 
Cesta Tomáše Kača, klavíristy, ale také skladatele, zpěváka a aranžéra, je příběhem splněných životních snů. Jeho sólové koncerty jsou založeny na improvizacích, kterými předvádí svůj osobitý styl, jež je založen na fúzi klasické, jazzové a tradiční romské hudby. Po absolvování pražské HAMU a poté Berklee College of Music žije v Los Angeles. Chce být vzorem pro ostatní romské děti. „Moje hudba je o žánrové rozmanitosti a repertoárové otevřenosti, což je také metafora toho, co pro mě znamená ‚Můj domov‘. Dost bylo předsudků, žánrů i rasy...“ 28. října vydal Tomáš Kačo symbolicky své debutové album My Home s hostováním několikanásobného držitele ceny Grammy Johna Patitucciho, Ondřeje Gregora Brzobohatého, Kühnova dětského sboru a Kačovy mladší sestry Veroniky.  Série pěti navazujících singlů vyšlo postupně v prosinci 2020, symbolicky v termínech zrušených koncertů během pandemie. Pohrává si v něm s tradičními českými vánočními koledami, ale také vzdává hold L. V. Beethovenovi skladbou „For Ludwig, Your Elise“.
 
Přednesl četné recitály v Evropě a USA. V roce 2021 zkomponoval na zakázku České filharmonie variace na téma nejslavnějších českých operních árií s příznačným názvem Fantasy Open Air pro poslední open air koncert 125. sezony. Pro slavnostní koncert k zahájení českého předsednictví v Radě EU zkomponoval pro PKF - Prague Philharmonia skladbu s výmluvným názvem "Silnější než včera", která měla společnou premiéru v pražském Rudolfinu a také v bruselském Bozaru. Cestu Tomáše Kača ocení na Den české státnosti 28. září 2023 Miloš Vystrčil, který mu udělí Stříbrnou medaili předsedy Senátu.

Ralf Dewor (CSO C. Bechstein), Petr Pavel (Prezident České republiky), 
Vladimír Profous (Vedoucí Pianocentra C. Bechstein Europe s.r.o.)

Autor fotografií: Ivan Malý

Kontaktní osoby

V C. BECHSTEIN PIANOCENTRU PRAHA
Vladimír Profous
Vladimír Profous
VEDOUCÍ PIANOCENTRA
Lukáš Kalina
Lukáš Kalina
Obchodní Manažer
C. Bechstein Pianocentrum Praha
Kateřinská 40
120 00 Praha

Vladimír Profous: +420 722 953 949
Lukáš Kalina: +420 702 120 059
 

WHATSAPP

Kontaktní osoby


E-MAIL

praha@bechstein-europe.com
 

OTEVÍRACÍ DOBA

Pondělí - Pátek: 10:00 – 12:00 | 13:00 – 19:00 
Sobota: 10:00 – 16:00
Schůzky mimo otevírací dobu jsou možné po předchozí domluvě.
.

SOCIAL MEDIA

Facebook | Instagram


Sídlo společnosti:

 C. BECHSTEIN EUROPE s.r.o.

Bratří Štefanů 1057, 500 03 Hradec Králové

jednatelé: Stefan Freymuth, Werner Albrecht, David Kopecký

zmocněný zástupce: David Kopecký, Michaela Jarešová

společnost je zapsána v obchodním rejstříku u Krajského soudu v Hradci Králové

oddíl C, vložka 25053 IČ: 48172154, DIČ: CZ48172154