„Výroba hudebních nástrojů světové třídy“

Za účasti 400 hostů a téměř 370 zaměstnanců oslavila C. Bechstein Pianoforte AG své 170. výročí ve svých závodech v Hradci Králové a německém Seifhennersdorfu. Společnost založená Carlem Bechsteinem 1. října 1853 v Berlíně je dodnes jedním z nejvýznamnějších světových výrobců pian a pianin.

Stefan Freymuth, předseda představenstva a hlavní akcionář společnosti, položil na začátku svého slavnostního projevu otázku, zda je v době poznamenané válkou na Ukrajině vůbec vhodné tak velkolepě slavit toto jubileum, zvláště když C. Bechstein také vlastní nedaleko Kyjeva malou manufakturu, která byla válkou přímo zasažena, i když naštěstí nebyli zraněni žádní zaměstnanci. V odpovědi na položenou otázku Stefan Freymuth sdělil: „Rozhodli jsme se, že si nenecháme ruským agresorem všechno zničit.“

Firma C. Bechstein podpořila Ukrajinu mnoha finančními příspěvky a bude tak činit i v budoucnu „bez ohledu na to, jak dobře nebo špatně se Bechsteinu povede“.

S.Freymuth se poté pochvalně vyjádřil o „výjimečně dobrém a angažovaném týmu, rodině Bechstein“ a vyjmenoval několik výrazných úspěchů spolupracovníků, např. převzetí a zrestaurování „Ehrbar Saal“ ve Vídni, otevření několika nových center C. Bechstein  mj. ve Vídni a v Manchesteru, významnou výstavbu v manufakturách v Seifhennersdorfu a v Hradci Králové, jakož i plánované znovuotevření nové „Bechstein Hall“ v londýnské Wigmore Street na jaře 2024. S.Freymuth na závěr shrnul: „Vidíte, že hledíme kupředu se sebevědomím a budoucnost chceme   utvářet usilovně a aktivně.“

Již před oslavou absolvovali hosté z hudební, hospodářské a politické oblasti prohlídku saské továrny, která je považována za nejmodernější evropskou manufakturu na výrobu pianin a klavírů a v následujících letech bude ještě značně rozšířena.

Během oslav působivě demonstroval čínský pianista Haiou Zhang na koncertním křídle C. Bechstein D 282 kvalitu nástrojů vyráběných v Sasku a svým provedením děl romantismu strhl hudbymilovné publikum k neutuchajícímu aplausu.

Dnes je C. Bechstein pravděpodobně posledním velkým výrobcem pianin a klavírů té nejvyšší kategorie v německých, přesně řečeno v berlínských rukách: pracuje zde více než 700 zaměstnanců v obou manufakturách v německém Seifhennersdorfu a českém Hradci Králové, v berlínské centrále koncernu i celosvětově ve vlastních firemních centrech C. Bechstein.

Kontaktní osoby

V C. BECHSTEIN PIANOCENTRU HRADEC KRÁLOVÉ
C. Bechstein Europe, s.r.o. / Pianocentrum Hradec Králové
Bratří Štefanů 1057
500 03 Hradec Králové

Provozní doba:

pondělí – pátek od 8,00 do 16,00 hod.

Jednatel: Stefan Freymuth, Werner Albrecht, David Kopecký